Mój jest ten kawałek podłogi nie mówcie mi więc co mam robić bo i tak po swojemu zrobię, na wyczucie, tak jak mi w duszy zagra, tak jak mi serce podpowie .....
Witam serdecznie i zapraszam do mojego przemyśleniowego Świata na moim i tylko moim ,,kawałku podłogi,, - tutaj przemyślenia i jakieś tam wydarzenia są usadowione ...... na tych czterech chmurkach poniżej zawarte konkretniejsze sprawki moje ......

Nie biorę odpowiedzialności za mylne zrozumienie

czy nadinterpretację tego co autor(ja) miał na myśli.

środa, 6 lipca 2011

Ogródkowe co nieco ...

Trochę chwalenia i dużo zdjęć ....... 
Nie chwalę się jaki ze mnie dobry ogrodnik bo ja tylko ogrodnik amator ale ..... spojrzawszy wstecz i na dzień dzisiejszy mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że ze mnie jest świetny ogrodnik amator no bo mimo mojego lenistwa, braku fachowej znajomości tego i owego (i innych powodów) wszystko cudownie rośnie, kwitnie, owocuje ............ .
Oby pogoda ogrodnikom i rolnikom sprzyjała!


Kiedyś to u mnie i ponad 100 sałat różniastych równiutko w rządkach rosło ..... w tym roku wszystko u mnie opóźnione - pietruszka malutka jeszcze (zmobilizowałam się po trzech latach przerwy siania i sadzenia jadalnych ... zaniedbałam ogród ale już jest dobrze ...) więc i sałat mało  .... mało ale za to jakie! olbrzymie! i nie na prochach bo takowych nie stosuję. U mnie dobra ziemia, bardzo dobra ziemia + ziemia z kompostownika.
Cukinia pięknie obrodziła .... kiedyś i żółta u mnie była i kabaczki i patisony .....
Ogórki w zamrażalce:)
I w szklarence ....
Pomidory nie powinny obok ogórków rosnąć (sadzenie tychże po sobie niewskazane!) ale jak widać sąsiedztwo im nie przeszkadza:)
Za to bazylia przy pomidorkach pożądana (obowiązkowo sadzę też obok pomidorów aksamitkę) .... w tym roku wszystko z opóźnieniem siałam więc bazylia jeszcze nie rozsadzona.
Agrest i porzeczka w tym roku słabiutko owocuje a spowodowane jest to przesadzaniem w niekorzystnym czasie ..... niestety nie mogłam czekać. Za rok znowu jak dawniej będzie obfitość owoców.
Jeżyna bezkolcowa niezawodna .... jeszcze trochę trzeba poczekać aż dojrzeją:)
Młoda wisienka mojego wzrostu ale już sporo ma owoców.
No i mała jabłoń też ma dużo jabłuszek (jabłonka trochę wyższa ode mnie:))
Z niejadalnych róża ...... każdego roku tak obsypana kwieciem ..... piękna!
To by było tyle na dziś .....

Jeszcze zagadka ...... ile na tym małym kawałku ziemi (około półtora metra kwadratowego) posadzono (specjalnie ale w jakim celu?) drzewek i jakie to drzewka (nie są to drzewka owocowe) ...... nagroda nieprzewidziana bo ja się sama w liczeniu pogubiłam choć mam ,,toto,, za płotem:)


Miłego dnia całego ..... słonecznego, cieplejszego ...... i życzliwych sąsiadów życzę:)


6 komentarzy:

 1. Danusiu wspaniały ogród! jesteś mega-zdolnym ogrodnikiem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Amator ogrodnik też może być dobry a i czasami lepszy od zawodowego:) Pięknie u ciebie to wszystko rośnie, mam apetyt na twoją cukinię, sałatę i bazylię. U mnie sałata w tym roku po prostu nie wzeszła, bazylia nigdy mi nie wschodzi, cukini nie próbowałam. Ale pietruchę i koper mam piękne, pomidory się zawiązują (u nas wszystko później), a i paierówka, która ma dopiero 2 lata ugina się pod masą owoców, śliwek też będzie co niemiara - dlatego już niedługo smażyć będę śliwkowe powidła zamiast dziergać:) Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 3. o rany ale masz cudności ja bym chciała co najmniej połowę z tego ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja bazylia rośnie słabo. Mam tylko jedną doniczkę na balkonie. Ledwo urosną listki to je zjem. Nie nadążają za moim apetytem.
  Może gdybym miała tak jak ty ogród, byłoby odwrotnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mmmmm ,same smakołyki . I te do gotowania i te do ozdabiania cieszą oko :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniałe owoce i warzywa-masz dobra rękę..same smakowitości wychodowałaś.pozdrawiam serdecznie .

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że czasami mnie odwiedzasz ...
Dziękuję :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...