Mój jest ten kawałek podłogi nie mówcie mi więc co mam robić bo i tak po swojemu zrobię, na wyczucie, tak jak mi w duszy zagra, tak jak mi serce podpowie .....
Witam serdecznie i zapraszam do mojego przemyśleniowego Świata na moim i tylko moim ,,kawałku podłogi,, - tutaj przemyślenia i jakieś tam wydarzenia są usadowione ...... na tych czterech chmurkach poniżej zawarte konkretniejsze sprawki moje ......

Nie biorę odpowiedzialności za mylne zrozumienie

czy nadinterpretację tego co autor(ja) miał na myśli.

wtorek, 19 kwietnia 2011

Jesteś tym, kim myślisz, że jesteś ...

... Jeżeli uważasz, że jesteś nikim, będziesz nikim ........... (ciekawe opowiadanko o orle, który umarł kogutem).
Może kogoś, kto mnie nie zna zdziwi to co powiem - ta historyjka jest mi wyjątkowo bliska .... a słowa ,,jeżeli uważasz, że jesteś nikim, będziesz nikim,, takie prawdziwe.
Spokojnie, ten post nie jest wcale ,,dołujący,, ... to są po prostu refleksje, z którymi chcę się podzielić (wykorzystałam do tego ,,Demotywatory,,:)) ... to są refleksje, po tym co niedawno usłyszałam ...... teraz wiem, dlaczego mam 49 lat mojego życia ,,zmarnowane,, ........ kiedy usłyszałam to co usłyszałam nie wiedziałam czy ŚMIAĆ się czy PŁAKAĆ.
Wybrałam ŚMIAĆ się bo mimo wszystko potrafię spojrzeć na problem z drugiej strony, potrafię też zamienić to co złe było w dobre, w dobre korzystne dla mnie i otoczenia.
Ma być TU I TERAZ .......... teraz jest wiosna, słonko świeci a 90% spotkanych przeze mnie ludzi mnie lubi ............ czego więcej do szczęścia trzeba:)
Może coś tam jeszcze trzeba ale to zostawiam losowi (co nie znaczy, że mu nie pomagam).
Parę refleksji, które są bliskie nie tylko mnie ..... takie życie:)
Tutaj jestem wdzięczna mimo i pomimo bo patrząc z perspektywy tych 49 lat widzę, że mnie trudne na dobre wyszło (a pozostałe 6 lat z moich 55-ciu przed tym niefortunnym zdaniem, które jako dziecko wypowiedziałam? ... mało co pamiętam, za mała byłam)............ dlatego mogę spokojnie powiedzieć - to nic, że ,,tyle kamieni leżało pod moimi nogami,, .... mogę teraz powiedzieć, że dzięki przeszkodom potrafiłam i potrafię świetnie sobie radzić ..... bo ja uparta jestem i nie poddaję się tak łatwo niekorzystnemu dla mnie losowi:)
A to moje częste ,,zawieszanie się,, było skutkiem włażących bez mojej zgody niezbyt przyjemnych wspomnień .... wspomnienia pozostaną ale mnie teraz z nimi będzie łatwiej  ... ciekawe.
,,Chcesz być szczęśliwym przez chwilę? Zemścij się. 
Chcesz być szczęśliwym zawsze? Przebacz!,,
Wiem, żal pozostanie ale .............. :)

W końcu dotarło do mnie a długo to trwało zanim dotarło, że to ja jestem Panią Na Włościach i mogę robić to co powinno być już dawno zrobione ..... na początek zaplanowałam totalny remont ogrodu:)
Remont w domu odłożony ze względów finansowych .... niestety centralne ogrzewanie, dach, nowe okna i notariusz nadszarpnęły zdrowo domowy budżet.
Na razie walczę w ogrodzie ... będą małe zmiany jak wyrzucenie ulubionych ale umierających, wiekowych roślin ... 
.... i duże jak np. wycięcie tej ponad 10 metrowej gruszy, która jest już zagrożeniem .... chwilowo musi zostać bo ma skrzydlatych lokatorów:)
Co do zaniedbanej twórczości ...  stoperem było moje ,,zawieszenie,, i ... i fatalne warunki mieszkaniowe (pomimo, że jestem PNW), które mi kiedyś nie przeszkadzały, teraz tak. Robię więc tyle ile mogę choć chciałabym więcej ..... .
Na koniec muszę się pochwalić ....... moja butelka ,,zagrała,, epizod w filmiku o Chacie Magoda ... moja córka powiedziała, że ,,przeżywam to jak mrówka okres,, ...... no co, duma mnie rozpiera ... mam dziką satysfakcję!

,,Jeżeli uważasz, że jesteś nikim, będziesz nikim,, ........... kiedyś myślałam, że jestem nikim ... teraz wiem dlaczego tak myślałam ... .
Koniec z takim myśleniem ....... nie mam zamiaru ,,kogutem umierać jeżeli byłam i jestem orłem,,.


Miłego dnia całego Wszystkim życzę ...... mój będzie miły bo gdzieś jadę ... później opowiem:)

10 komentarzy:

 1. wielkie uściski!
  zmiany w ogrodzie chętnie podpatrzę... mój też woła o pomoc :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Świat nie jest taki zły, świat nie jest wcale zły.... czasami naprawdę wystarczy że zakwitną jabłonie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainspirowana, idź Twojemu ,,na ratunek,, ..... mój to kiedyś był wzorcowy ... od 3 lat dżungla ........ ale jaka ładna dżungla:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nivejko, jabłonie kwitły a świat i tak taki jakiś był ..... teraz powinien pokraśnieć:) ... a tak na marginesie - cudownie mi kwitnie morela!:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Danusiu dziękuje za ten wpis,może czas na dłuższą refleksję ,może czas na zmiany...
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 6. tak jest!! jesteś Panią Na Włościach i Panią Własnego Losu!

  OdpowiedzUsuń
 7. co racja to racja Danusiu, jak Cię widzą tak Cię piszą, o sobie trzeba myślec i mówic tylko pozytywnie, duuuużo słońca i Wesołych Świąt :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Kundziu, nigdy nie jest za późno na zmiany ... u mnie chyba wiele się nie zmieni ... na razie (chcę wyjechać z tego miasteczka - ja się tu duszę) ale moje postępowanie się zmieni, dla mnie na lepsze - koniec z podejmowaniem decyzji, które innym tylko służą:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Martynko, do wszystkiego trzeba dojrzeć ... nawet do tego, że jest się Panią Na Włościach ....... że jest się Panią Swego Losu ... nie będzie łatwo ale ... :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ewo, z tym ,,jak cię widzą tak cię piszą,, nie zgadzam się tak do końca bo zazwyczaj ,,piszą cię jak chcą cię widzieć,, ... no i zawsze znajdzie się ktoś komu się ,,nie spodobamy,, nieważne co byśmy robili:)
  O sobie trzeba myśleć i mówić o sobie dobrze - nie będzie to łatwe ale warto spróbować ... .

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że czasami mnie odwiedzasz ...
Dziękuję :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...